Wybielanie zębów

Wybielanie może być rozwiązaniem dla przebarwionych zębów. Przebarwienia mogą być spowodowane niektórymi pokarmami, napojami, paleniem tytoniu lub pewnymi lekami. Często również występują w przypadku zębów martwych lub leczonych kanałowo wiele lat temu.

Wybielanie jest bezpieczną procedurą pod warunkiem stosowania odpowiednich stężeń żeli oraz dopasowanych szyn. Po wybielaniu należy jednak pamiętać o unikaniu przez ok. 2 tygodnie spożywania barwiących pokarmów(np.wino czerwone,kawa czarna,curry,ciemne soki).

Wybielanie w gabinecie:

Po uprzednim zabezpieczeniu tkanek jamy ustnej, nakładamy na powierzchnie zębów żel wybielający i aktywujemy lampą. Uzyskanie zadowalającego efektu jest najczęściej po jednej wizycie.

Wybielanie w domu:

Przygotowujemy w gabinecie przezroczyste szyny nazębne, do których będzie aplikowany żel wybielający na noc lub na kilka godzin w ciągu dnia. Rezultaty na ogół są widoczne po 2 tygodniach.
Indywidualne rezultaty różnią się i są uzależnione od koloru wyjściowego, struktury zęba oraz pochodzenia przebarwień.

Wybielanie zębów martwych:

Stosujemy po wcześniejszym wypełnieniu kanałów zęba. Aplikowany preparat wewnątrz komory zęba zabezpieczamy przed wypłynięciem i wymieniamy co kilka dni. Najczęściej zadowalający efekt uzyskujemy po 3-4 wizytach.