Wypełnienia

Obecnie dostępne materiały i techniki stwarzają wiele możliwości odtworzenia tkanek zęba utraconych w wyniku próchnicy lub urazu. Z każdym pacjentem omawiamy możliwości tak, aby pomóc wybrać odpowiednią dla niego odbudowę zęba.

Stosujemy:

  • Wypełnienia kompozytowe – to materiały do odbudowy szkliwa i zębiny zwane „żywicą kompozytową”. Wykonywane w naszym gabinecie wypełnienia kompozytowe są wysokiej jakości – odwzorowują naturalny kształt, kolor i funkcję zęba.
  • Wypełnienia glassjonomerowe – stosowane w wyjątkowych sytuacjach u dzieci i dorosłych.
  • Wypełnienia porcelanowe (inlay,onlay) – Inlay’e, onlay’e (tzw.nakłady) dają możliwość idealnego odtworzenia utraconych tkanek zęba, zwłaszcza rozległych ubytków. Są bardzo trwałe i wysoce estetyczne. Odpowiednie wyprofilowanie i idealne wypolerowanie powierzchni stycznych rozwiązuje problem zalegania pokarmu w przestrzeniach międzyzębowych, co ma istotny wpływ na polepszenie kondycji dziąsła właśnie w tym rejonie i zapobiega powstawaniu kieszonek przyzębnych. Inlay’e wykonywane są przez technika w laboratorium po wcześniejszym pobraniu wycisków w gabinecie. Następnie wklejane do odpowiednio przygotowanego ubytku.

Inlay’e można również wykonać ze złota. Oczywiste jest, że będą one mocno widoczne, ale ze względu na właściwości bakteriostatyczne i biozgodność złota w niektórych przypadkach mogą być godne rozważenia.